Üveit Bitkisel Tedavi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Üveit Bitkisel Tedavi

Üveit Bitkisel Tedavi, Çağın rahatsızlık türlerinden biri olan üveit hastalığı bir kısım bitkisel tedaviler yardımı ile tedavi edilmektedir. Üveit rahatsızlığı bir göz hastalığıdır, gözün arka kısmında bulunan iris, silier ve koroid üzerinde oluşan tabakadaki katılaşma rahatsızlığıdır. Yapı olarak göz üç tabakadan oluşmaktadır. Gözün en dışta kalan kısmına sklera adı verilen beyaz kısımdır. En içte ise görmemizi sağlayan retina kısmında uvea bulunmaktadır. Uvea'nın iltihaplanması sonrasında üveit denilen rahatsızlık ortaya çıkmaktadır. Uvea'nın yapısında güzü besleyen damarlar bulunmaktadır. Bu yapı üzerinde oluşan iltihaplanma göz dokularanı etkilemektedir. Göz dökülerinin ciddi anlamda etkilenmesi neticesinde ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Üveit rahatsızlığı bitkisel ve ilaç tedavileri ile çağımızda tedavi edilmektedir. Ancak üveit rahatsızlığına erken müdahalede fayda bulunmaktadır. Üveit rahatsızlığının temelinde göze bulaşan mantar, virüs ve parazitler etkilidir. Bazen de vücutta bulunan kalıtsal hastalıkların sistematik olarak gün yüzüne çıkmasına neden olmaktadır. Üveit rahatsızlığı bitkisel yollar ile tedavi edilmediği taktirde Behçet hastalığı, bakteri ve virüslerin bulunduğu rahatsızlıklar, frengi, tüberküloz, göz travması ve ameliyatları ve romatizmal rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır.


Üveit Rahatsızlığının Bitkisel Tedavi Öncesi Belirtileri Nelerdir?


Göz hastalıklarından olan üveit rahatsızlığı ciddi bir rahatsızlık durumudur. Bu rahatsızlığa maruz kalan insanlarda bir kısım belirtiler görülmektedir. Üveit rahatsızlığına maruz kalan bir kişide görme bozuklukları oluşur. Başlıca görme bozuklukları ise.
  • Yakın ve uzağı bulanık olarak görmek,
  • Işığa karşı hassasiyet ve Göz ağrısı,
  • Göz çevresinde kızarıklık,
  • Göz küresi ve iris üzerinde şiddetli ağrı,
  • Gözde uçuşmalar ve hareketlilik,
  • Gözün kanaması,
  • Göz üzerinde istem dışı yaş oluşması,
Yukarıda belirtisi tespit edilen rahatsızlık türü üveit rahatsızlığının başlıca nedenlerinden dolayı oluşan rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlığın ilerlemesi nedeniyle ciddi anlamda sağlık problemleri yaşanır. Erken müdahale edilmeyen kişilerde görme kaybı durumu dahi görülmüştür.


Üveit Hastalığının Bitkisel Tedavi Yöntemi


Uzman hekimlerin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde bu rahatsızlık türü bir kısım bitkisel ve ilaç tedavileri ile sağlanmaktadır. Ancak üveit rahatsızlığında alınacak bitkisel karışımların belirli oranları bulunmaktadır. Şayet bu oranlar belirli oranlardan fazla olduğu taktirde daha farklı rahatsızlıklara neden olabilir. Bu rahatsızlık türü oldukça ciddi olduğundan dolayı Uzman bir hekime gözükmelidir. Uzman hekim tarafından yapılan tahliller ve göz filmleri sonucuna binaen bitkisel tedavi uygulanmaktadır. Bu nedenle bilinçsiz olarak herhangi bir karışım göze sürüldüğü taktirde üveit rahatsızlığı ilerleyerek bakteri ve virüsler daha hızlı yayılabilir. Yukarıdaki hususlar nazara alınarak üveit hastalığına maruz kalan bir kimse konuyu Uzman hekime bildirmelidir. Şayet beklenmeyen bir durum gerçekleşmesi halinde konu Uzman hekime veya Uzman aktara acilen bildirilmelidir.

Üveit Bitkisel Tedavi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Üveit Bitkisel Tedavi

Üveit Bitkisel Tedavi

Üveit Belirtileri ve Tedavisi

Üveit Belirtileri ve Tedavisi

Anterior Üveit Belirtileri ve Tedavisi

Anterior Üveit Belirtileri ve Tedavisi